Anasayfa » Gündem » MICE’ciler Eskişehir ekonomisine ve paydaşlarına katkı için yola çıktılar!

MICE’ciler Eskişehir ekonomisine ve paydaşlarına katkı için yola çıktılar!

Spread the love

Haber: Hatice Ünal Bilen

Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE), Eskişehir’i Keşfet & B2B Organizasyonu 18-19 Haziran tarihlerinde gerçekleşti. Eskişehir destinasyonunu keşfetmek ve ileride gerçekleştirilecek organizasyonlarda iş birliği sağlamak adına düzenlenen iki günlük tanıtım gezisinde hem şehir ekonomisine hem de paydaşlara katkı sağlamak üzere 40 seyahat acentası bir araya geldi.

Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE) ve Eskişehir Ticaret Odası koordinasyonunda, Vehbi Koç Kongre Merkezi, Ufkunes Turizm, 222 Tur, Dedeman Park, Abacı Grup – Gaga Restaurant, Divan Ekspress, DoubleTree By Hilton Termal Hotel destekleri ve Tasigo Hotel konaklama sponsorluğunda gerçekleşen organizasyonda İstanbul, İzmir, Bursa ve Ankara’dan yaklaşık 40 seyahat acentası temsilcisi Eskişehir’i Keşfet & B2B organizasyonuna katıldı.

İstanbul’dan YHT ile 3 saat 10 dakikada şehre ulaşan acentalar güne Vehbi Koç Kongre Merkezi’nde Eskişehirli acenta, otel, tedarikçi ve rehberlerden oluşan ve sayıları 70’i bulan katılımcı ile 1 saatlik ağ buluşmasında bir araya gelerek başladı.

Hüseyin Kurt: “Küçük bir Avrupa şehri görünümünde olan Eskişehir’de olmak bizler için önemli”

Organizasyon hakkında bilgi veren I-MICE Başkanı Hüseyin Kurt, “Biz çok üretken bir derneğiz. Kurulduğumuz günden bu yana misyonumuz sektöre dokunmak, üretmek ve katma değer sağlamak. Yakın zamanda gerçekleştirdiğimiz Bulgaristan & Romanya Fam Trip & B2B organizasyonumuzdan sonra yine bir Avrupa şehri görünümünde olan Eskişehir’de olmak bizler adına önemli. Eskişehir destinasyonu YHT ile kolay ulaşım olanağı, MICE segmentine uygun bir çok otel alternatifi, fuar alanı, Vehbi Koç Kongre Merkezi, yeme – içme alternatifleri, gece hayatı, sosyal program olanaklarıyla bizler için geliştirilebilecek ve çok daha fazla etkinliğe imza atacağımız bir destinasyon olacaktır. Bu organizasyonla birlikte katılımcıların bir yandan Eskişehir destinasyonun keşfetmelerini sağlarken bir yandan da ileride gerçekleştirecekleri organizasyonlarda iş birliği içerisinde olacakları paydaşlarla ağ toplantısında bir araya gelmeleri amaçlandı. Umarım bu organizasyon Eskişehir’e, ekonomisine ve paydaşlarımıza hayırlı olur‘’ dedi.

Metin Güler: “Oteller fark oluşturuyor”

Eskişehir Ticaret Odası, Eskişehirli tüccar ve sanayicilerin kapasitesini yükseltmek için yürüttüğü çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda Türkiye’nin en önemli MICE organizatörleri kente davet edilerek, Eskişehir’in kongre turizmi bağlamında altyapısı tanıtıldı. İki gün boyunca incelemelerde bulunan heyet, kent altyapısına tam not verdi. İnceleme ziyareti kapsamında kongre turizmi için gerekli altyapıyı inceleyen konuk organizatörler, incelemelere Eskişehir’in ilk kongre kompleksi olan Vehbi Koç Kongre Merkezi’nden başladılar. Eskişehir Fuar Kongre Merkezi içinde yer alan Vehbi Koç Kongre Merkezi’nin ardından iki gün boyunca Park Dedeman, Tasigo Termal, Divan Express ve Hilton DoubleTree Otel’in incelendiği organizasyonda, oteller organizatörlerden tam not aldı. Aynı zamanda Gaga Restoran ve 222 Tur gibi önemli aktörlere misafir olan organizatörler, kentin müzeleri ve parklarını da inceleme fırsatı buldular.

“Kongre turizmine ciddi bir yatırım yaptık”

Konuya ilişkin açıklama yapan Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Eskişehir’in Anadolu’da turizme ilişkin çok sayıda fırsata sahip olduğunu, bu fırsatları uzun vadeli avantaja dönüştürmenin ancak Eskişehir’in iradesiyle mümkün olacağını kaydetti. Başkan Güler “Eskişehir’in hem turizm alt yapısı fırsatlarını değerlendirmek, hem de sosyal ve ekonomik altyapısına uygun gelişmesini desteklemek amacıyla kongre turizmi üzerine ciddi bir yatırım yaptık. Bunun ikinci adımı olarak sektörü Eskişehirli aktörlerle bir araya getirecek; kentimizin kongre turizmi için bir merkez haline gelmesi için çalışacağız.” şeklinde konuştu.

Eskişehir, tam teşekküllü bir organizasyonla tanıtıldı

I-MICE’nin acentalara yönelik düzenlediği iki günlük tanıtım programı ardından Kent park, Şelale Park, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Eskişehir Kent Belleği Müzesi, Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, Tarihi Odunpazarı Evleri, ETO Müzesi, Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Kurşunlu Camii ve Külliyesi, Porsuk Çayında Bot Turu, Devrim Arabası, Uğur Mumcu Anıtı, Masal Şatosu, Bilim Kültür ve Sanat Parkı, Sahil Bulvarı, Doktorlar Caddesi, Barlar Sokağı, Haller Gençlik Merkezi ile devam etti.

İnceleyin

Ulaştırma Bakanı otelcilerle telekonferansta buluştu… İşte detaylar…

Spread the loveUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye Otelciler Birliği yönetimi ile bir araya ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz