İstanbul Şehir Rehberi ile Mekânlar Avucunuzda

Yerel arama alanında lider Yellow Medya tarafından hazırlanan ücretsiz iPhone uygulaması İstanbul Şehir Rehberi, İstanbul’u keşfetmek ya da ihtiyaç duyulan noktalara kolayca erişmek isteyen kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor. Kullanıcılar, İstanbul’un herhangi bir bölgesinde aradıkları restoran, otel, hastane, eczane, banka, konsolosluk, müze gibi on binlerce noktanın detaylı bilgilerine tek dokunuşla kolayca ulaşabiliyorlar.

Mekânlar ve ihtiyaç noktalarının içerik bilgilerini Türkiye’nin en büyük e-rehberi Yellow.com.tr’den alan İstanbul Şehir Rehberi, bugüne kadar hazırlanan en doğru, en güncel ve en kapsamlı şehir rehberi olma özelliğini taşıyor. Yellow Medya’nın 52 kişilik Yerel Arama Uzmanları ekibi, rehberdeki bilgilerin sürekli doğru ve güncel olmasını sağlıyor.

Türkçe ve İngilizce arayüz seçeneği ile her iki dilde de kullanılabilen İstanbul Şehir Rehberi ile şehrin her iki yakasında yer alan Yeme-İçme, Konaklama, Spor Faaliyetleri, Alışveriş, Kültür ve Dinlence, Acil Yardım ve Sağlık, Benzin ve Ulaşım, Finansal Hizmetler ve Diğer Hizmetler olmak üzere 9 farklı kategorideki on binlerce mekânın bilgilerine ulaşmak mümkün oluyor.

İstanbul Şehir Rehberi’nin, ‘Yakınımda’ özelliği sayesinde, kullanıcılar yakın çevrelerinde yer alan mekânları görüntüleyebiliyor, mekânın bilgilerini sosyal ağlarda paylaşabiliyor, kendi profillerini oluşturabiliyor, ayrıca belli bir mekânda, belirli bir tarih için kendilerine hatırlatma kurabiliyorlar.

Harita üzerinde görüntüleyebilme ve yol tarifi alabilme

Uygulamada, firmaların ve ihtiyaç noktalarının detaylı iletişim bilgileri ile birlikte web adresleri, çalışma saatleri, kabul edilen ödeme şekilleri ve fotoğrafları yer alıyor. Google Haritalar ile entegre bir şekilde çalışan İstanbul Şehir Rehberi’nde, mekânların konumu harita üzerinde görüntülenebilirken, bulunulan noktadan mekana ayrıntılı yol tarifi de alınabiliyor.

Kullanıcılar uygulamanın Facebook ve Twitter entegrasyonunu kullanarak favori mekânlarını arkadaşları ile paylaşabilirken, ‘Beğen’dikleri noktalar daha sonra çok hızlı bir şekilde görüntülenebilecek şekilde otomatik olarak favorilere ekleniyor.

Nisan ayından bu yana 20 binden fazla iPhone kullanıcısı tarafından indirilerek en çok indirilen uygulamalar arasına giren ücretsiz İstanbul Şehir Rehberi’ne App Store’da ‘‘İstanbul City Directory’’ şeklinde arama yaparak ulaşılabiliyor.

Uygulamanın iPad, Android ve diğer mobil platformlara uyumlu versiyonlarının yanı sıra, Adana, Alanya, Ankara, Antalya, Bodrum, Bursa, Çeşme, Fethiye, Kuzey Ege, Kapadokya ve İzmir, Şehir Rehberleri’nin de yaz sezonunda sunulması planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir