Istanbul tarihinin kalbinde zamanı durduran zarafet: The Celine Hotel

“The Celine”  zamandan azade atmosferi, müze ve tarihi anıtlara yakınlığının yanı sıra, modern İstanbul’un canlı yaşantısına kolay erişim olanakları ile misafirlerine benzersiz bir deneyim sunuyor.

Aslına sadık kalınarak yeniden inşa edilen, 1890’lardan antika bir konakta hayata geçen “The Celine Hotel” Sultanahmet Camii ve Topkapı Sarayı gibi mekanlara bir kaç dakika uzaklıkta, zamanın donup kaldığı, sessiz, sakin bir eski İstanbul sokağında misafirlerine benzersiz bir deneyim sunmaktadır.

“The Celine Hotel” de bir yandan müze ve tarihi anıtların yanı başında olmanın, bir yandan da modern İstanbul’un cazibe merkezlerine kolay erişim imkanlarının keyfini sürmenin yanı sıra Peykhane sokağında, tüm kargaşalardan uzakta, zamanın daha yavaş aktığı, sessiz ve sakin bir ortam bulacaksınız.

The Celine misafirleri, restoranları ve renkli gece hayatı ile pek çok farklı seçenekler sunan Istanbul’da;  şehrin geleneksel ya da modern eğlence merkezlerine kolay erişim olanaklarına sahip olmanın avantajını yaşarken, keyifli bir gece geçirmek isterlerse kahve köşesini ve iç avludan geçip Irish dekorasyona sahip “Old 1890 Bar”ı da keşfedebilirler.

“The Celine Hotel” Sıcak ve samimi bir ortamın yanı sıra, zarafet ve konforu harmanlayan geç Osmanlı stilinde, en kaliteli mobilyalarla dekore edilmiş 14 odası konfor amaçlı en son teknolojileri de barındırmakta.

Yatırımını Ahmet Sezen’in yaptığı “The Celine Hotel” in işletmesini turizm sektörünün önde gelen ismi ve girişimcilerinden Ahmet Değer yapmaktadır.

Değer, The Celine’in “İstanbul’daki “S” (Special) Otel olarak önemli bir yeri olacağını ve şimdiden çok rezervasyon aldığını belirtiyor”

Executive, Delux ve Superior odalarında mini bar, iPod Deck ve diğer modern eğlence oyuncakları, yastık seçimi gibi konfor unsurları da misafirlerini bekliyor.

Otelin otantik dekorasyonunu oluşturan ince zevk ürünü detayların arkasında, yüksek teknolojili güvenlik ve yangın koruma sistemleri bulunmaktadır.

“The Celine Hotel” in bulunduğu Peykhane Sokak; adını Osmanlı ordusunun efsanevi habercileri “Peyk” lerden almaktadır. Bir günde yüzlerce kilometre mesafeyi koşarak aşabildikleri rivayet olunan Peykler, yeniçeriler arasından seçilirler ve Topkapı Sarayı civarında bugün Peykhane sokak olarak isimlendirilen bölgede yaşarlardı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir