Orkide, World Food İstanbul Fuarı’nda

Sıvıyağ, zeytinyağı, bitkisel margarinler, ev dışı tüketim ve pastacılık yağları ile endüstriyel yağlar kategorisinde çok zengin ürün çeşitliliği ile sektöründe öne çıkan Orkide, 1-4 Eylül 2022 tarihlerinde Tüyap İstanbul Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan World Food İstanbul Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı’nda konferans sahnesinde ve standındaki lezzet etkinlikleriyle yer alacak.

“Yenilikçi Mutfak Akımlarının İzinde: Geleneksel Mutfaktan Yenilikçi Mutfağa” paneli düzenlenecek

Food Arena etkinlik alanında 2 Eylül 2022 Cuma günü 13:30 – 14:30 saatlerinde Orkide’nin ev sahipliğinde düzenlenecek “Yenilikçi Mutfak Akımlarının İzinde: Geleneksel Mutfaktan Yenilikçi Mutfağa” başlıklı panelde; farklı ülkelere ve yörelere özgü lezzetlerin, klasik kurallara bağlı kalmadan global trendlerin etkisiyle sıra dışı şekillerde harmanlanmasıyla mutfak kültürümüzde oluşan farklı mozaik yapı ele alınacak. Şef Özlem Mekik’in moderatörlüğünde gerçekleşecek panelin konuşmacıları; uzman diyetisyen Aslı İçüngür, yönetici şef Eren Demirci, EKS Mutfak Kurucusu Eyüp Kemal Sevinç ve Koruyucu Sağlık Uzmanı ve Mikrobiyolog Prof. Dr. Oğuz Özyaral. Panel sonrasında Şef Eyüp Kemal Sevinç, Orkide ürünleriyle panel izleyicilerine workshop mutfağında sunum yapacak.

Lezzet ustaları orkide standında

Orkide, fuar boyunca standının mutfak bölümünde lezzet ustalarını konuk edecek. Fuarın ilk günü olan 1 Eylül 2022 Cuma günü Chef’s Table Mutfak Akademisi kurucusu Şef Serkan Bozkurt konuk olacak. “Pastacılığın Dünü, Bugünü” konulu söyleşinin ardından Orkide ürünleriyle sunacağı lezzet gösterisi ile fuar ziyaretçileriyle buluşacak. 2-3 Eylül 2022 tarihlerinde ise Börekçiler Odası (BİADER) Başkanı, “Çengelköy Börekçisi” Bülent Dilbağı, Orkide standına konuk olacak. Fuar boyunca Lokma Ustası Kenan Gün’ün hazırlayacağı Türk mutfağının en sevilen tatlılarından biri olan lokma tatlısı, Orkide standındaki ziyaretçilere ikram edilecek.

#Orkide #WorldFoodİstanbulFuarı #gıdafuarı #şefserkabozkurt #evdışıtüketimvepastacılıkyağları #endüstriyelyağlar #horeca #fuar #BİADER

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir