Ramiz “Çocuk”la Büyüyecek

1928’de Akhisar’da açtığı köfteci dükkânını, bugün Türkiye’de 105 şubelik dev zincire dönüştüren Köfteci Ramiz, 2012 yılındaki hızlı büyüme hedefine yepyeni bir konseptle; “Köfteci Ramiz Çocuk”la devam ediyor. Trump Towers İstanbul’da ilk çocuk şubesini açan Köfteci Ramiz, “Ramiz Plus” ve “Rames Cafe”den sonra şimdi de “Ramiz Çocuk” konseptiyle gıda perakendesi pazarında yerini alacak.

Köfteci Ramiz, 2000 yılından itibaren başladığı ve 105 şubeye ulaştığı hızlı büyüme sürecine, 2012 yılında, hali hazırda sözleşmeleri imzalanmış ve inşaatları devam eden 14 şubeyle devam edecek. 2012 yılını iç pazarda olduğu kadar yurt dışında da yayılmaya endeksleyen Köfteci Ramiz, şube sayısı, müşteri sirkülasyonu ve ciro hedefini artırmayı planlıyor. Köfteci Ramiz Yönetim Kurulu Üyesi ve Franchising Direktörü Bülent Taşkınlar, şirketin 2012 yılında yepyeni bir konsepte de adım attığını söyleyerek, “Bu yıl yurtdışı açılımlarına ağırlık vereceğimiz bir yıl olacak. Bunun yanı sıra hizmet yelpazemizi daha da genişletmek ve yüzde 100 yerli bir şirket olarak benzeri dünya dahi az olan farklı bir konseptle tüketicinin karşısına çıkmak istedik. Bu amaçla, Trump Towers İstanbul’da sırf çocuklara özel bir kat ayrılacağını duyarak harekete geçtik ve ‘Ramiz Çocuk’ konseptini oluşturduk,” dedi.

Taşkınlar, Trump Towers İstanbul’daki pilot şubesinde farklı ürün çeşitleriyle çocuklara özel değişik mönü sunan Ramiz Çocuk markasının bundan sonraki yayılma hedefinin de AVM’lerde olduğunu söyleyerek, “Çocuklu müşterilerimize ortalama 13 TL hesap ödeyerek ailece yemek keyfi sunuyoruz. Üstelik ürünlerimiz katkı maddesiz, taze tüketilen, özel seçilmiş doğal malzemelerden yapıldığı için benzerlerinin aksine son derece sağlıklı. Yeni konseptimizin ciromuza çok büyük bir katkısının olacağını düşünmesek de çocuklarla ilgili olması bizi çok mutlu ediyor. 2013 yılına kadar çocuklarla büyüyeceğiz diyoruz.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir