Ramazan Kaynakçı: “Kristal markamızı tüm dünyaya duyurmak hedefindeyiz”

Röportaj: Hatice Ünal Bilen

25 yıldan bu yana endüstriyel mutfak makine ve ekipmanları konusunda otellere, restoranlara, kafelere ve hastane mutfaklarına yerli üretici olarak hizmet veren Kristal Endüstriyel, pandemi krizinde de yatırımlarını sürdürdü. Bu zorlu süreçte şartların getirdiği koşullar doğrultusunda sektöre inovatif ürünler sunduklarını belirten Kristal Endüstriyel Genel Müdürü Ramazan Kaynakçı, “Endüstriyel soğutma ekipmanları, bulaşık makineleri, dondurma makine ve ekipmanları konusunda birçok geliştirme ve iyileştirme sağladık. Aynı zamanda ihracat noktasında satış hacmimizi artırarak inovatif olarak gelişimlere devam edeceğiz.” bilgisini verdi.

Yurt içinde pek çok son kullanıcıyla birlikte otellere ve işletmelere kaliteli, yerli ekipman tedariki sunduklarını söyleyen Kaynakçı, “Sınırlarımız ötesinde gerçekleştirdiğimiz ve her yıl artan başarı grafiğimizi devam ettirme hedefindeyiz.” diye konuştu.

“Birçok farklı kategoride üretimlerimize devam ediyoruz”

 Endüstriyel pişiriciler, fırınlar, bulaşık makineleri, soğutma ekipmanları ,açık büfeler ve dondurma ekipmanları olarak üretimlerine devam eden Kristal Endüstriyel, özellikle soğutma grubu, bulaşık makineleri, dondurma makine ve ekipmanlarında birçok ülkeye aktif ihracat yapıyor. Bu yıl içerisinde dondurma makine ve ekipmanları, soğutma ve bulaşık makineleri konusunda mevcut makinelerde geliştirmeler sağladıklarından söz eden Kaynakçı, bulaşık makineleri ve dondurma makine-ekipmanları üretimlerinde Ar-Ge ekibinin katkıları ile yeni ürünler geliştirdiklerini belirterek, “Soft dondurma makinelerimizde uzaktan kontrol ara yüzünü geliştirip, müşterilerimize birçok inovatif kolaylık sağladık. “Ayrıca sert dondurma ekipmanlarımız ile ilgili dünyada ve Türkiye’de kurduğumuz konseptlerde, şeflerimizle birlikte çalışarak kullanıcı kolaylığı sağlamak ve dondurma deneyimini mükemmelleştirmek adına birçok geliştirmeleri makine ve ekipmanlarımıza ekledik.” dedi.

“HoReCa işletmelerinin işlerini kolaylaştıracak ürünler geliştirdik”

Turizm sektöründe hem yurt içi hem de yurt dışı pek çok projede anahtar teslim ekipman tedariki sağladıklarının altını çizerek sözlerini sürdüren Kaynakçı, HoReCa sektöründe pandemi kaynaklı yaşanan sorunlara değinerek, HoReCa sektörü, sokağa çıkma yasaklarından ötürü bir takım değişiklikler yaşadı, insanlar paket servise, online market alışverişlerine yöneldi. Özellikle restoranların, paket servis yoğunluğu oldukça arttı bu da, daha fazla ve daha hızlı mutfak mesaisi demekti. Biz de endüstriyel mutfak ekipmanları üretimi sağlayan bir işletme olduğumuz için, HoReCa sektöründe olan işletmelerin işlerini kolaylaştıracak yeni ürünler geliştirip, sektörel bazda da bu kısma yoğunlaştık diyebiliriz.” dedi. 

“Doğru ürün, doğru müşteri profili”

Ramazan Kaynakçı, Kristal Endüstriyel’in ihracat yapan bir firma olmanın getirdiği kalite yükümlülükleri ile sürekli dünyayı takip eden bir çizgisinin olduğunun altını çizerek, “İlgili pazarların, ilgili taleplerini dinleyerek doğru ürün ve doğru müşteri profilini her zaman göz önünde bulundurmaktayız. Ürünlerin üretiminden, tüketiciye ulaşana kadar ki sürecinde, ürünlerimizi her aşamada test ediyor, ekip olarak ürünlerimizin müşterilerimize kusursuz olarak ulaşması için adım adım kontrolünü sağlıyor ve müşteri geri dönüşleri, istek ve taleplerine önem veriyoruz. Kalite anlayışımız müşteri memnuniyeti odaklıdır.” dedi.

“Sürekli geliştirme, sürekli iyileştirme içindeyiz”

Ar-Ge konusunda sürekli geliştirme ve sürekli iyileştirme içinde olduklarına vurgu yapan Kaynakçı şöyle devam etti: “Firmamız Ar-Ge merkezi olmasından dolayı, aktif olarak üretip satışını gerçekleştirdiğimiz ürünleri ve pazarın talep ettiği ihtiyaca yönelik yeni ürünleri her zaman çok daha iyisi yapılabilir mantığı ve hep bir adım ileri gitme misyonu ile yeni gelişmelerin ışığında ilerletmektedir.”

“Kristal Endüstriyel 5 kıtaya ihracat yapıyor”

Önümüzdeki döneme ilişkin ihracat hedeflerini de paylaşan Ramazan Kaynakçı, 5 kıtada Kristal markasına ait pek çok ürün ile Türkiye’yi temsil ettiklerini de sözlerine ekleyerek, “Hedefimiz, Kristal imzasını dünyada ulaşabildiğimiz kadar çok ülkede bırakabilmek ve kalitemizi ülkemizi gururlandıracak şekilde tüm dünyaya duyurmaktır.” diye sözlerini tamamladı. 

#kristanendüstriyel #endüstriyelmutfak #endüstriyelmutfakekipmanları #otel #restoran #kafe #horeca #ramazankaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir