Zorman Bayramoğlu iki yeni markasını Gastromasa’da tanıttı

Haber: Hatice Ünal

Fırıncılık ve unlu mamuller pazarının yarım asırlık deneyimlerinden Zorman Bayramoğlu, HoReCa pazarına hitap eden KONOVEN ve De Lucca markalarını ilk kez 7. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nda görücüye çıkardı.

Her iki markanın yatırım hikayesini ve profesyonellere sunduğu çözümleri KONOVEN Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Zorman Bayramoğlu anlattı.

Temmuz 2022’de fırıncılık ve unlu mamuller sektörüne hızlı bir giriş yapan KONOVEN Gastronomi ve Ekmek Ekipmanları, HoReCa pazarına yönelik ilk lansmanını 7. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nda gerçekleştirdi. Yarım asırlık gastronomi ve fırın makina imalatı tecrübesiyle bugünkü temelleri atılan firma, üç ortaklı yapısıyla öncelikli olarak Türkiye adına katma değer oluşturacak marjinal değeri yüksek ürünleri sektör ile buluşturmayı hedefliyor.
Yenilikçi teknolojiyi yakından takip ederek AR-GE ile sektörün getirdiği tüm değişkenleri müşterilerine sunan firma; ürün gruplarıyla pastaneler, unlu mamuller, fırınlar ve restoranların gıda teknolojileri ihtiyaçlarına çözüm ortağı olmayı amaçlıyor.

“Uluslararası oyuncu olmak bizim de hayalimiz”

Uluslararası ticaret platformunda büyük bir oyuncu olmanın her firma gibi KONOVEN’in de hayali olduğuna vurgu yapan KONOVEN Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Zorman Bayramoğlu, “KONOVEN, her ne kadar yeni kurulan bir firma gibi görünse de aslında 50 yıllık bir üretim, inovasyon ve birikimin eseri. Biz bu çatı altında baba yadigarı arkadaşlarımız ve 25 yıllık sektörel tecrübemizle yeniden yapılandırdığımız bir firmayı temsil ediyoruz. Bu iştahla ve kader-gayret-tecrübeye aşık düsturumuzla hızlıca ArGe ve projelerimizi tamamlayarak sektöre girdik.” dedi.

KONOVEN’i sembolize eden makineler 

Bayramoğlu, KONOVEN markasını sembolize eden TORO ve TORO-S modelleri ile ulusal ve uluslararası sektöre yeni bir soluk getirmeyi planladıklarını ifade ederek, üretim bandındaki teknolojilere ilişkin şu bilgileri aktardı: “TORO konveksiyonel döner fırın modelimiz; üst düzey teknolojiyle donatılan bir fırın. Bu teknoloji; fırın içi sıcaklığı, nem miktarı ve zaman bilgisini dokunmatik ekranda  paylaşmakta, dinlenen sıcaklık ve nem miktarını ayarlarken  iddialı 360 derece ısı dağılımı eşit pişirme sağlamakta. TORO-S modeli ise, gazlı-elektrikli bir pizza fırını. Gelişen teknolojiyi sürekli  takip eden AR-GE merkezimizin geliştirdiği dokunmatik ekran paneli,  kontrol kolaylığının yanı sıra makina içi sıcaklık bilgisi, zamanlama, sıcaklık ayarı yapabilmenize kolaylık  sağlayan tüm özellikleriyle dikkat çeken bir ürünümüz. Özel harmanlanmış  taş tabanı sayesinde ürünlerde eşit  pişirme avantajı  sağlaması önemli bir ayrıntı. Ürünlerin homojen ve eşit dağılımla pişirilmesinin müşteri memnuniyetini etkileyeceğinin bilincinde olduğumuzdan geliştirmelerimizi bu yönde ilerletmekteyiz.”

“Yatırımcıları destekliyoruz”

“REX spiral otomatik-manuel mikserler de hamuru ısıtmadan yoğurur. KATA otomatik kesme tartma makinası, hamuru sıkıştırmadan vakum prensibiyle gramajlar. RODEO Döner Arabalı unlu mamuller fırınında yaptığımız geliştirmeler sonucu ikiz buhar kanalları homojen buhar dağıtmakta, modüler STILL elektrikli taş tabanlı katlı fırın modelimiz Ar-Ge merkezimizin geliştirdiği eşit ısı dağılımı yoluyla, taş taban üstünde homojen pişirme sağlar. HERA hamur mayalandırma cihazı, fermantasyona en uygun koşulları sağlamakta, ayarlanan nem ve ısı değerlerinde hamuru en mükemmel halde mayalanmasını sağlar.” diye anlatan Bayramoğlu, “Bu ve bunlar gibi anahtar teslim projelerde de tüm sektöre girmek isteyen yatırımcılarımıza destek vermekteyiz.” diye ekledi.

“Şirketimizin en önemli gelişme iradesini şu dört kelimeyle özetlemek isterim. İstemek, öğrenmek, sevmek ve çalışmak. Bütün enerjisini ulaşılacak hedefe doğru yönetmek, iradesini geliştirmek ve onu yönetmeyi öğrenip, sahiplenmek bizleri bekleyen yeni yüzyıllara korkusuzca ilerlememizi sağlayacaktır. Bu sebepledir ki, benim gençlere ve bu işi yapanlara tavsiyem, işinize aşık olun. Heyecanı ve inovasyonunuzu kaybetmeyin. Her daim gelişimleri takip edin. Çünkü artık gelişimi takip etmek çok kolay. Ülkemizdeki imkanlar çok fazla. Her zaman cesaretli Olun. Birlik ve beraberliğiniz sıkı olsun. Ekip ruhunu önemseyin ve paylaşmayı bilin.” 

“Ticari değil, hizmet odaklıyız”

Zorman Bayramoğlu, adını Konya’nın “Kon”undan ve “fırın” kelimesinin uluslararası karşılığı olan “oven”dan alan KONOVEN’in ihracat hedeflerine de değindi. Günümüzde Türkiye’nin ekonomisi, siyaseti, yatırım ve alt yapı kaynaklarıyla dünyanın merkezi konumuna geldiğine işaret eden Bayramoğlu şunları söyledi: “Gelişen çok hızlı bir dünya düzenine girdik. Sistemler gün gün değişiyor ve bizler takip etmekte zorlanıyoruz. Türkiye dünyanın konuştuğu bir ülke artık. Biz de bu doğrultuda üretim yapıp, ürünlerimizi yurt dışında her yere vermemiz lazım. Tabii ki birincil amacımız, ülkemizin kazanması. Sonra insanlarımız kazanacak. Üretim yapmak işte böyle bir şey!”

KONOVEN’in ticari değil hizmet odaklı bir yapı olduğuna dikkati çeken Bayramoğlu, “Bir söz var, diyor ki; Kader gayrete aşık. Tecrübeye aşık. Biz tüm tecrübemizi, sevgimizi, aşkımızı bu mesleğe vermişiz. Bizim yolumuz bu. Bu işin içerisinde yoğurulmuşuz. Herkesin elbette ki yaptığı işe bir saygısı, sevgisi vardır. Fakat firmaların asıl güçleri, insanların içlerinde besledikleri o sevgiden geçiyor. Sevmediğiniz bir işi yapamazsınız. Sevmediğiniz bir işte başarı elde edemezsiniz. Biz gıda işini, gastronomiyi, unlu mamuller sektörlerini seviyoruz. Sektöre yeni ürünler katmayı seviyoruz.”diye konuştu.

Pasta kreması kanalına bir yeni marka: De Lucca 

26-27 Kasım tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Gastromasa Konferansı’nda KONOVEN ile birlikte kendi ismiyle markalaştırdığı Zorman Gıda’nın da lansmanını gerçekleştiren Bayramoğlu, Ağustos 2022 itibariyle yatırıma dönüşen De Lucca markasıyla pasta kreması sektörüne de girişini duyurdu. KONOVEN ve Zorman Gıda olarak makine ve gıda sektörlerine çift taraflı hizmet verdiğini söyleyen Bayramoğlu, aynı zamanda UTEB- Uluslararası Ticaret Eşleştirme Platformu’nu da desteklediğini belirtti. Yeni nesil üreticileri ve gençleri ihracat kanallarında daha etkin ve aktif hale getirmek ve uluslararası arenada markalaştırmak hedefiyle UTEB’i her geçen gün daha da geliştirdiklerini ifade eden Bayramoğlu, “Hepimiz bir işin ucundan tutmak mecburiyetindeyiz. Nasıl ki dünyada pek çok renk var, doğanın çok renkliliği gibi insanların da bu anlayış ve vizyonla hareket etmesi önemli.” dedi.

#konoven #zormanbayramoğlu #röportaj #fırıncılık #fırın #unlumamuller #ekmekmakiakarı #delucca #pastakrema #pastacılık #krema #horeca #evdışıtüketim #hotel#restaurantcafe

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir